Łączymy sztukę z biznesem

Kim jesteśmy


MasConsulting Art & Business tworzą eksperci z dużym doświadczeniem, którzy prowadzą projekty doradcze, warsztaty i szkolenia mające na celu wykorzystanie unikalnych możliwości połączenia sztuki z biznesem, rozwój kreatywności i innowacyjne podejście do zarządzania.

Współpracujemy z instytucjami kultury i sztuki, Sotheby’s Institue of Art, a także z ciekawymi i inspirującymi artystami, malarzami, architektami, designerami, aktorami, muzykami i autorytetami w dziedzinie kultury i sztuki, którzy tworzą istotne wsparcie w realizacji naszych programów łączenia sztuki z biznesem. Naszym celem jest pokazywanie jak sztuka wpływa na rozwój kreatywności i zaangażowania pracowników oraz w jaki sposób buduje wartości, które wyróżniają przedsiębiorstwo i stanowią o jego wyjątkowej działalności.

Poprzez nasze projekty Art & Business odkryliśmy, że:

  • Nowoczesny, światowy Biznes wykorzystuje sztukę, kulturę jako sposób na różnicowanie i budowanie przewagi konkurencyjnej
  • Wielu liderów stosuje kreatywne metody w swoich działaniach strategicznych
  • Organizacje XXI wieku potrzebują wzmacniania nowych kompetencji
  • Stosowanie sztuki w sposób strategiczny i operacyjny służy jako instrument do kształtowania zarządzania i rozwoju ludzi

Dlaczego sztuka jest ważna dla biznesu?


Żyjąc w XXI wieku jesteśmy przekonani, że jedną z najbardziej poszukiwanych umiejętności, którą organizacje szczególnie cenią u swoich pracowników jest twórcze myślenie. Co zrobić, żeby zainspirować, obudzić kreatywność, wprowadzić innowację i spróbować nowych rozwiązań?

W odnalezieniu odpowiedzi na te pytania może nam pomóc kontakt ze sztuką i obserwacja pracy ciekawych artystów z różnych dziedzin (architektury, designu, malarstwa, grafiki, muzyki). To właśnie różne formy działań artystycznych wyzwalają drzemiący w nas potencjał i pomagają nam wyjść poza schematyczny sposób myślenia. Proces tworzenia pomaga nam kreować i wdrażać nowatorskie rozwiązania. To może dotyczyć nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów.

Sztuka tworzy przestrzeń do niestandardowych rozwiązań. Skłania nas do poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania, wymaga przełamania ram myślowych, które ograniczają perspektywę widzenia. Takie podejście może mieć zastosowanie jako nowatorska metoda umożliwiająca transfer kreatywnych idei i innowacyjnych pomysłów do środowiska biznesu.

Co biznes może oferować sztuce?


Wiedza i doświadczenia czerpane ze świata biznesu daje instytucjom kultury i sztuki niepowtarzalną szansę na kreowanie nowych strategii rozwoju tego sektora. Umiejętności wykorzystywane w biznesie takie jak zarządzanie projektami, prowadzenie negocjacji, efektywne zarządzanie zasobami, czy zarządzanie ryzykiem finansowym mogą z dużym powodzeniem być wykorzystywane w świecie sztuki.

W obecnych czasach również artyści i instytucje kulturalne muszą zweryfikować swoje podejście do stale zmieniającego się rynku i nowych preferencji konsumentów. To sprawia, że zwiększa się potrzeba współpracy ze światem biznesu, który ma szanse zaproponować ciekawe rozwiązania w różnych obszarach zarządzania i planowania, a także pomóc w doskonaleniu nowych kompetencji.

Dzięki wsparciu ekspertów biznesowych instytucje kultury i sztuki mają okazję przyjrzeć się z bliska mechanizmom zarządzania, zrozumieć je, a także zapoznać się z całkowicie odmienną strategią zarządzania organizacją czy projektami.

Zarządzanie przez Orkiestrę – event

Zarządzanie przez Orkiestrę – event

Podczas eventu dla firmy McKinsey & Company pokazaliśmy w nowatorski i angażujący sposób, zależności jakie występują w zarządzaniu firmą a orkiestrą symfoniczną. więcej »

Instalacja 3D - Design Thinking
 

Instalacja 3D - Design Thinking

Prowadzimy warsztaty z efektywnego zarządzania projektami i procesami w oparciu o autorską metodologię MasConsulting Design Thinking Framework. więcej »

International Cochran Piano Competition

International Cochran Piano Competition

MasConsulting Art & Business - współtwórcą i strategicznym doradcą I Edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Juliana Cochrana. więcej »

Podróż przez system wartości
 

Podróż przez system wartości

Warsztaty z zarządzania przez wartości poza merytorycznym wymiarem odwołują do próby spojrzenia kim jesteśmy jako firma i co nas wyróżnia na tle konkurencji. więcej »

Studio aktorskie - sztuka wystąpień publicznych

Studio aktorskie - sztuka wystąpień publicznych

Znakomite narzędzie do doskonalenia różnych umiejętności, takich jak: sztuka prezentacji, komunikacja trudnych tematów, przywództwo a pewność siebie, storytelling. więcej »

Letnia Akademia Sztuki - integracja sztuk pięknych

Letnia Akademia Sztuki - integracja sztuk pięknych

Tematem przewodnim Letniej Akademii Sztuki była integracja sztuk pięknych (muzyka, malarstwo, literatura) oraz edukacja w dziedzinie sztuki i rozwoju osobistego. więcej »

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sonosfera

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sonosfera

Festiwal Muzyczny Sonosfera odbywał się równolegle do Letniej Akademii Sztuki. Do udziału zaproszeni zostali wybitni znawcy sztuki, artyści i uznane autorytety. więcej »

Feel the Power - team building
 

Feel the Power - team building

Warsztaty mają na celu doskonalenie umiejętności przywódczych kadry managerskiej takich jak komunikacja w zespole, współpraca, zarządzanie talentami, zarządzanie zmianą. więcej »

Zarządzanie przez Orkiestrę - warsztaty
 

Zarządzanie przez Orkiestrę - warsztaty

Głównym celem projektu jest pokazanie jak można przełożyć funkcjonowanie orkiestry symfonicznej na ważne zagadnienia z obszaru działania firmy czy organizacji. więcej »

Mentoring Art - program rozwoju kreatywności

Mentoring Art - program rozwoju kreatywności

W ramach Mentoring Art - programu rozwoju kreatywności organizujemy dyskusje oraz spotkania tematyczne poświęcone wybranym aspektom biznesu, kultury i sztuki. więcej »

Doradztwo dla orkiestry Art dei Suonatori

Doradztwo dla orkiestry Art dei Suonatori

Przeprowadziliśmy projekt doradczy dla orkiestry Art dei Suonatori dotyczący stworzenia nowej strategii działania oraz wyznaczenia celów biznesowych i marketingowych. więcej »

"Sztuka możliwości" w Muzeum Narodowym

"Sztuka możliwości" w Muzeum Narodowym

Wykład "Sztuka możliwości" był pretekstem do odpowiedzi na pytanie jak wykorzystać sztukę, żeby pomóc liderom doskonalić umiejętności myślenia poza schematem. więcej »